konya şeker torku

Kategoriler

Diğer videolar

Geniş ekran

Konya’da bacaktan kola nakil!

1 kişi beğendi / 1 kişi beğenmedi
28 Mayıs 2018, Pazertesi , 1 yıl önce eklendi.
64 yaşındaki Suriyeli Feriz Musa, Suriye'deki iç savaşta evine düşen bomba sonucu yaralandı.
İlk müdahalenin ardından Türkiye'ye getirilen yaralı, Farabi Hastanesinde başarılı ameliyatlar geçirdi. Üç ay önce Farabi Hastanesine başvuran Musa'nın kolunda 15-20 kemiğin olmadığı belirlendi.

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Sezgin Şimşek, "Hastamızın bacağından, dış taraftaki kemiğinden yaklaşık 15-20 santim bloke olarak alıp kolundaki eksik olan yere naklini yaptık. 4. ay sonra kemik tamamen kaynadı. Kolunu şuan itibariyle rahatlıkla kullanabiliyor. Problemi yok, fizik tedavi sonrası kolları tamamen normale döndü. ameliyatımız başarılı geçti." dedi.

"Biz bölgeyi açtığımızda 15-20 santim kemiğin olmadığını gördük" diyen Sezgin Şimşek, "Bacağında alınan 15-20 kemiği plakla kırık olan yere koyduk. Hasta ilk geldiğinde kolunu kullanamıyordu şuan itibariyle rahatlıkla kullanabiliyor." dedi.

Suriyeli hasta Musa ise, "Evimde yatarken evin üzerine bomba düştü, bombanın nasıl düştüğünü hatırlamıyorum. Orada ilk müdahale yapıldıktan sonra Türkiye'ye göndermişler. Kemik ezilmiş Türkiye geçtiğimde 2 ameliyat yapılmış Farabi Hastanesinde. Çok iyi oldum, şuan çok iyiyim" dedi.

Yorumlar

Benzer Videolar