konya şeker torku

Kategoriler

Diğer videolar

Geniş ekran

Karatay piknik bahçesi vatandaşlardan tam not aldı

1 kişi beğendi / 1 kişi beğenmedi
09 Temmuz 2018, Pazertesi , 8 ay önce eklendi.
Karatay Belediyesi tarafından Konya'ya kazandırılan Karatay Karaaslan Piknik Bahçesi Konya'nın en gözde mekanları arasına girdi. Günlük yaşamın stresinden uzaklaşıp nefes almak isteyenlerin yeni adresi 100'er metrekarelik 454 adet piknik bahçesinin yer aldığı; içerisinde mangal yeri, kamelya, lavabo ve peyzaj bitkileri, ortak alanlarda ise fitness ve çocuk oyun alanı mescit gibi sosyal donatı alanlarıyla şehrin yeni cazibe merkezi olan Karaaslan Piknik Bahçesi oldu.

Yeni konsept piknik bahçesine yoğun ilgi

Piknik anlayışına yeni bir yaklaşım getiren Karaaslan Piknik Bahçesi, Konya’da büyük bir ihtiyacı karşıladı. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli konu ile ilgili yaptığı açıklamada yaz aylarında ailelerin sadece kendilerinin kullanabileceği bir alanda piknik yapma ihtiyacını karşılamak için farklı bir konsepti hayata geçirdiklerini belirtti. Başkan Hançerli; Karatay Belediyesi tarafından Konya'ya kazandırılan Karaaslan Piknik Bahçesi'nin hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar tarafından ziyaretçi akınına uğradığını söyledi. Başkan Mehmet Hançerli, Karatay Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen park alanlarının 7’den 70’e vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördüğünü ifade etti.

Bölgeye yeni bir yüz kazandırıldı

Başkan Mehmet Hançerli, Karatay Karaaslan Piknik Bahçelerinin şehre nefes aldırarak bölgeye yeni ve farklı bir yüz kazandırdığını belirtti. Başkan Hançerli, Şehir, Adalet ve Olimpiyat Parkı gibi büyük parkların yoğun talep gördüğünü hatırlatarak; Konya’da bir ilk olan piknik bahçesinde vatandaşların aileleriyle birlikte güzel bir gün geçirdiklerini belirterek; piknik alanları boşaldığında yeni bir ailenin gelip pikniğini yapabildiğini kaydetti. Başkan Hançerli şöyle devam etti:

"Vatandaşlarımız için şehrin stresinden uzak ailece ziyaret edip keyif alacakları sosyal alanlar oluşturduk. Vatandaşlarımızı mutlu görmek bizleri de hizmet verme noktasında daha çok motive ediyor."

Yorumlar

Benzer Videolar